Сленг. Що це таке і чи потрібно його вивчати?
В польській мові можна зустріти тексти переповнені сленговими словами, а можна не зустрічатися з останніми ніколи. Але це тільки якщо мова не йде про живе щоденне спілкування поляків.

Отже, що таке сленг? Простими словами, це набір специфічних слів, якими користується певна група людей (сленг може бути шкільний, університецький, міський, програмістський чи пов’язаний з іншими професіями, тощо). Зазвичай ці слова не входять до перекладних словників, тому їхнє значення важче знайти, або ж потрібно знати, де шукати.

Гарним джерелом для пошуку значень сленгових слів є онлайн словник польського міського сленгу: https://www.miejski.pl/

Навіщо вивчати сленгові слова?
Часто старші поляки самі намагаються викоренити їх з мови, щоб не засмічувати її. Але я думаю, що сленг додає в мову певного колориту, якщо звісно в міру його використовувати. Тим більше ми, як іноземці, повинні знати мову на тому рівні, щоб без проблем зрозуміти співрозмовника. А оскільки сленг невід’ємна частина живої розмовної мови поляків – його також потрібно вивчати.

Зазвичай, якщо мої учні не розуміють якихось жартів під час перегляду польських відео – ці жарти пов’язані зі сленговими словами. Іноді їх можна сприймати інтуїтивно і здогадуватись в контексті про їхнє значення, але ж щоб їх використовувати в своєму мовленні – потрібно їх знати 🙂

Я приготувала для вас коротеньке відео про деякі сленгові слова. А під ним ви знайдете список цих слів з перекладом, щоб скопіювати у свій словник 😉

  СЛОВНИЧОК:

kumać, ogarniać, czaićрозуміти
kimać, drzemać, lulaćспати, дрімати
Ale lipa!ситуація не на руку
spadaj, presz, marsz, śmigajйди геть, відстань
ziomek, ziomeczek, mordeczkaдруг, бро, рідня
bibka, melanż, melo, balety, domówkaвечірка, дискотека
iść z butaйти пішки
bryczka, fura, gablotaмашина
spokoвсе ок, все добре
sucharне дуже смішний жарт

  Якщо відео Вам сподобалося, буду вдячна за коментарі! Напишіть також свої улюблені словечка з польського сленгу (якщо є), або ж які вам сподобались з запропонованих мною!

Share Button
Share This