Ще у грудні 2015 року за ініціативою Комісії у справах зв’язків з поляками за кордоном до польського Сейму було подано законопроект змін до Закону про карту поляка. 13 травня 2016 року після внесення різноманітних поправок Сенату Сейм ухвалив цей законопроект, а діяти він почне з 2 вересня 2016 року, хоча деякі статті наберуть чинності з 1 січня 2017 року.

Найцікавіші зміни стосуються саме власників карти поляка, а особливо тих, які планують переїхати в Польщу. Хоча й сама процедура отримання карти поляка повинна бути полегшена.

Основні зміни до Закону про карту поляка:

  • Особи, які є власниками карти поляка зможуть отримати дозвіл на постійне проживання і карту постійного проживання безкоштовно, але після отримання цих документів повинні будуть повернути карту поляка.
  • Ті, хто на підставі карти поляка отримають право оселитися на території Польщі, також зможуть через рік після отримання карти постійного проживання подати заявку на отримання польського громадянства.
  • Члени подружжя, які не мають карти поляка, зможуть отримати візу в Польщу, а потім згідно з законом про об’єднання сім‘ї зможуть подати заявку для отримання дозволу на тимчасове проживання в Польщі, і пізніше, за стандартною процедурою, – на стале проживання.
  • Власники карти поляка, які подадуть заявку на дозвіл постійного проживання в Польщі зможуть також просити про отримання грошової допомоги на період 9 місяців (ця зміна набере чинності з 1 січня 2017 року).
    Прийом заявок на грошову допомогу та виплати будуть здійснюватися місцевою владою Польщі.

Грошова допомога перші 3 місяці буде надаватися в розмірі 50% від мінімальної заробітної плати в Польщі (в рік подання заявки) на власника карти поляка і його чоловіка/дружину, а також 50% від цієї суми на кожну малолітню дитину в сім’ї.  З 4 по 9 місяць виплата буде налічувати 60 % від вищезазначених сум.

Ось табличка з сумами виплат, які відповідають мінімальній заробітній платі в Польщі на 2016 рік (1850злотих)

 

 

1-3 місяць4-9 місяць
% мінімальної заробітної платисума% мінімальної заробітної платисума
Заявник і його чоловік/дружина50%925,00 zł30%555,00 zł
Дитина 25%462,50 zł15%277,50 zł
  •  Ще однією важливою зміною є те, що деякі воєводства в Польщі отримають право на розгляд заявок та видачу карти поляка громадянам деяких держав, що полегшить процедуру отримання карти поляка особам, які вже знаходяться в Польщі.  Ця стаття також набуде чинності з 1 січня 2017 року.

Хто бажає детальніше ознайомитися з остаточним текстом законопроекту, переходьте за посиланням.

Share Button
Share This