Всесвітня несправедливість! Якщо ми не використовуємо інформацію, яку так усердно вивчали протягом якогось часу, ми її забуваємо. Можна вивчити кілька мов, але без підтримки їх на належному рівні – не пам’ятати жодної. Можна забути свою рідну мову, якщо не розмовляти нею з дитинства. Здавалося б – це вже перебір, але так воно є. Звідси і акцент у канадської діаспори 😉

Що ж робити, якщо ми витрачаємо свій час, вчимо, нам навіть виходить, та кожного разу, коли випадаємо з навчання – то доводиться потім докладати ще більше зусиль, щоб згадати те все, що вивчили? Як не забути польську за літню відпустку чи зимові канікули? Як тримати навички будь якої мови в тонусі, навіть коли не використовуємо її щодня?

Насправді це не так вже й важко! Раніше я вже писала статтю про те, “Що можна читати польською для підтримки і покращення рівня володіння мовою”, і вона стала топовою на моєму сайті. Проте подібні питання про підтримку своєї “мовної форми” не зникають.

І я вирішила написати ще одну статтю ближче до теми, або для тих, хто хоче урізноманітнити свої “польські” тренування. Тож ловіть основні способи та як завжди – корисні посилання 😉

СЛУХАТИ ПОЛЬСЬКУ МОВУ

– аудіокниги
Якщо вам все рівно, що слухати, то можна безкоштовно скачати тут:
https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/ а якщо хочете щось сучасне і відоме, то можна купити абонемент і слухати з мобільного додатку тут: https://www.storytel.pl/?abpcid=188&abpid=383  Раніше писала статтю про казки польською: загляньте і сюди 🙂

– польська музика Про музику я також вже писала статті. Тож, якщо ви ще не знайомі з польськими виконавцями і не знаєте, що ж можна послухати – ось стаття про топ 10 польських сучасних виконавців, а для любителів рок-музики – про легенди польської рок музики.

ДИВИТИСЯ ФІЛЬМИ ПОЛЬСЬКОЮ

Це мабцть найулюбленіший спосіб всіх моїх учнів – фільми, серіали та інші відео-матеріали. >>>Ось<<< посилання на підбірку польськиї фільмів, які можна переглянути онайн у YouTube, а >>>тут<<< – ще одне на ті, які варто знайти і переглянути в інтернеті.
Сайтів, де можна “oglądać filmy online” є безліч, тож думаю, що проблеми знайти фільм на свій смак не буде. Єдине, що рекомендую, початівцям починати з мультиків, коротких відео з нескладним текстом, щоб вам краще запам’ятовувалось. 

ЧИТАТИ ПОЛЬСЬКОЮ

Тут я маю не лише величезні книги, не лякайтеся. Читайте статті, польськомовні пабліки в інтернеті, підпишіться на польськомовних блогерів, знайдіть собі якісь комікси – словом варіантів безліч, було би бажання. Більше про читання книг і де їх взяти я писала тут: https://kanapka.pl.ua/de_bezkoshtovno_skachaty_knyhy_polskoyu_movoyu/

ЯК ТРЕНУВАТИ ПИСЬМО

Знайдіть собі друга по переписці 🙂 Або ж просто беріть участь у обговореннях на форумах в інтернеті, у тих самих пабліках які ви читаєте. Для покращення навичок письма можна також писати тексти у ворді, чи будь-де так, щоб комп’ютер підкреслював неправильно написані слова. Шукайте і аналізуйте свої помилки.

УСНА ПРАКТИКА МОВИ

Для того, щоб говорити, треба мати з ким. Можна звісно спробувати з собою, але маю сумніви щодо ефективності 😉 Загалом дуже корисно повторювати за фільмами чи тими аудіо, які ви слухаєте. Але моя щира порада, не полінуйтеся знайти собі співрозмовника! Можна пошукати десь у групах з польської, а можна зареєструватися на сайті languing.com або схожих і пошукати там. Суть проста: вам допомагають з польською ті, хто добре її знає, а ви допомагаєте з українською (чи іншою, яку добре знаєте) взамін.

БУДЬТЕ АКТИВНИМИ

Ніхто крім вас замість вас не сяде і не зробить того, що ви можете зробити для своєї польської! Але ні в якому разі не потрібно заставляти себе і робити щось через “не хочу”. Краще себе мотивувати і мати розуміння того, що ми це робтмо для себе любимих. Бо це ми хочемо вільно спілкуватися, мати гарну освіту, високооплачувану роботу, краще жити і почуватися добре. А мова – це інструмент, непростий але цікавий, і дуже потрібний для досягнення власних цілей 🙂 Всім успіхів у навчанні!

Дякую, що заглянули на цю статтю 😉
І якщо вона вам сподобалася, то напишіть про це у коментарях – мені буде приємно!

Share Button
Share This