Для українських абітурієнтів та студентів навчання в Польщі є однією з найпривабливіших перспектив на майбутнє: європейські вузи, які знаходяться відносно близько до дому, доступні ціни (в порівнянні з навчальними закладами інших країн), не надто складна мова для вивчення і близька культура. Та на жаль не всі охочі можуть собі дозволити оплатити не те, що навчання в Польщі, а і проживання в чужій країні. Але це не означає, що в них немає інших можливостей. Є цілий список стипендіальних програм, за якими наші студенти можуть поїхати в Польщу на навчання чи стажування. Тож пропоную Вам переглянути деякі з них і подумати, чи не варто було б вже почати підготовку для того, щоб податися на котрусь 😉

Стипендіальні магістерські програми

 1. Стипендіальна програма ім. Стефана Банаха

  • навчання на магістратурі або в аспірантурі, щомісячна стипендія в розмірі 1350 злотих/місяць
  • після першого року навчання студенти мають можливість взяти участь в програмі Erasmus
  • можливість проходження короткочасного професійного стажування на території Польщі (для студентів магістратури)
  • для студентів магістратури – участь в місячному курсі польської мови, поєднаному з вивченням культури Польщі.

Кандидати: громадяни Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови і України, що проходять навчання за напрямками: точні, природничі, технічні, економічні науки, а також європеїстика/європейське право та володіють польською мовою на рівні, що дає можливість навчатися у Польщі.

Місце навчання: кандидат сам обирає навчальний заклад та напрям, за яким хоче навчатися (серед польських державних вузів). Він повинен самостійно зареєструватися на навчання і виконати всі вимоги для того, щоб поступити у вищий навчальний заклад. Але вступ ще не означає, що кандидат автоматично отримає стипендію.

Терміни: щороку до 21 червня.

Деталі прийому:  http://buwiwm.edu.pl/rekrutacja_sb/

 2. Студії Східної Європи Варшавського Університету

  • Навчання на магістратурі 2 роки (історія сучасної Європи і пострадянського світу), щомісячна стипендія 1350 злотих/місяць (виплачується 9 місяців в рік)
  • Спеціалізації: Східна Європа, Середня Європа, Балканські країни, Росія, Кавказ, Середня Азія.
  • Під час навчання вивчається мова котроїсь з вище перелічених країн.

Кандидати: громадяни Білорусії, Росії, Вірменії, Азербайджану, Болгарії, Хорватії, Чехії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Латвії, Македонії, Молдови, Монголії, Словаччини, Таджикистану, Туреччини, України, Узбекистану, Угорщини до 30 років, які отримали диплом магістра чи спеціаліста гуманітарія у своїй країні. Кандидати повинні добре орієнтуватися в проблематиці Східної Європи, Центральної Європи, Росії, середньої Азії і Кавказу (особливо 19-20 ст. та наших днів – після 1980 р.). Обов’язкове знання польської і англійської мов на рівні, достатньому для навчання.

Місце навчання: Варшавський Університет.

Терміни подачі заявок: щороку до 15 березня.

Увага!!! Щоб потрапити на Студії східної Європи потрібно здати тест з історії Центрально-східної Європи, Кавказу, Центральної Азії, Росії, Балкан, та пройти співбесіду польською мовою.

Деталі прийому: http://www.studium.uw.edu.pl/?content/138

Стипендіальні наукові  стажування:

 3. Стипендіальна програма польського уряду для молодих науковців

  • Наукове стажування у вигляді річного індивідуального навчання, під час якого має бути написана наукова праця, а також два наукові реферати, як підсумок проведеної роботи
  • За кожним учасником програми закріплений науковий керівник з вищого навчального закладу в Польщі
  • Стипендія 1350 злотих/місяць.

Кандидати: громадяни Росії, України, Білорусії, Молдови, країн центральної Азії і Кавказу. Перевага надається особам, які вже мають певні досягнення у науці, передусім в гуманітарних напрямках. Вік – до 35 років. Знання польської мови на рівні, достатньому для навчання та опрацювання наукової літератури.

Місце навчання: кандидата закріплюють за одним з університетів в Польщі, можна вказати свої побажання, але остаточне рішення належить комісії.

Термін подачі заявок: щороку до 1 березня.

 Відбір проводиться в 2 етапи. Під час першого етапу відбір проводиться заочно, на основі зроблених заяв, а під час другого етапу відбувається співбесіда, про деталі якої повідомляють вибраних кандидатів.

Деталі прийому: http://www.studium.uw.edu.pl/?content/347

 4. Стипендія ім. Кшиштофа Скубішевського під почесним патронатом Міністра закордонних справ Польщі

  • Проведення наукових досліджень в Польщі протягом академічного року у співпраці з Варшавським Університетом або якимось іншим навчальним закладом Польщі в вибраному напрямку. Результатом цього стажу стане публікація наукової праці, як підсумку дослідження.
  • Загальна сума, яку отримає учасник програми (за 9 місяців): 28940 злотих (від цієї суми потрібно буде сплатити податок в своїй країні або в Польщі)
  • Учасник програми також отримає кошти на поселення, дорогу в одну сторону та страхування. Також учасник програми отримає 3212 злотих для купівлі літератури, яка потрібна йому для дослідження.

Кандидати: особи, які захистили докторську дисертацію або відзначилися значними досягненнями на благо суспільства, особливо в напрямку розвитку демократії. Перевага надається особам в віці меншому ніж 40 років.

Місце проходження стажу: Варшавський університет або інший вищий навчальний заклад у Польщі.

Термін подачі заявки: до 12 квітня щороку.

Деталі прийому: http://www.skubi.net/stypendium2016.html

 5. Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда

  • Навчання та стажування протягом десяти місяців в одному з п’яти наукових осередків Польщі за власною навчально-дидактичною програмою, результатом якої має стати дипломна робота.
  • Можливість пройти курси польської мови, які будуть організовані в різних містах.

Кандидати: Громадяни України, Росії, Білорусі, Литви, Словаччини, Грузії, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Казахстану і Киргизстану. Викладачі вузів, політики та працівники урядових установ, підприємці і менеджери, лідери поза урядових організацій, аніматори культури і громадської активності, журналісти. Вік: до 35 років. Мінімум 2 роки досвіду роботи. Знання польської чи англійської мови на рівні, який дозволяє навчатися цією мовою.

Місце проходження програми: Варшава, Краків, Познань, Вроцлав, Люблін.

Термін подачі заявки: до березня щороку.

Деталі прийому: http://www.kirkland.edu.pl/pl/zasady-rekrutacji

Кожна з цих стипендій може стати Вашим шансом на цікаву пригоду, яка дасть поштовх для саморозвитку та розкриє безліч можливостей в майбутньому. Тому не відкладайте, почніть готуватися вже сьогодні, і можливо вже наступного року будете готуватись до довготривалої поїздки в Польщу 😉

Успіхів Вам і натхнення!

Share Button
Share This