Польський кінематограф стрімко розвивається тож, якщо хочемо подивитися польський фільм, вже не потрібно вишукувати його як голку в сіні на різних незрозумілих польських сайтах. Можна зайти на Netflix або аналогічний польський сервіс і отримати доступ до безлічі польських фільмів і серіалів та завжди мати можливість влаштувати собі затишний вечір з польською мовою.

Сьогоднішня підбірка фільмів присвячується Дню Святого Валентина, тож я зібрала в цій статті свої улюблені польські романтичні комедії. Зрештою, це не лише моя думка, вони також найпопулярніші в Польщі. Рекомендую при перегляді кіно тримати біля себе записник або відкрити нотатки в телефоні – завжди корисно записати цікаві польські фрази, які ви потім зможете використовувати в своїх розмовах.

Що ж, перейдемо безпосередньо до списку:

Planeta Singli (Планета самотніх)

 • рік виходу на екрани: 2016 (інші частини: 2018, 2019)
 • режисер: Мітя Окон (інші частини: Сем Акіна, Міхал Хацинський)
 • в головних ролях: Мацей Штур, Аґнєшка Вєндлохад, Томаш Каролак,
  Йоанна Ярмоловіч,Єва Блащик, Данута Стенкад і Катажина Буякєвіч

Головна героїня — вчителька Аня, яка шукає в інтернеті супутника життя. Телезірка Томаш Вільчинський зустрічає її випадково. Двоє домовляються — Аня зустрічатиметься з іншими потенційними партнерами, використовуючи мобільний додаток Planeta singli, і повідомлятиме про хід побачень Вільчинського. У своєму шоу він викладає карикатури на такі типи побачень, висміюючи при цьому жіночий пошук ідеального чоловіка. Популярність програми зростає, але справа ускладнюється, коли чоловік з наступного побачення виявляється ідеальним, а Томек закохується в Аню. (с) Вікіпедія

Nigdy w życiu (Ніколи в житті)

 • рік виходу на екрани: 2004
 • режисер: Ришард Заторскі
 • в головних ролях: Данута Стенка, Артур Жмієвскі, Йоанна Броджік, Йоанна Ябчинська

Після кількох років гармонійного шлюбу чоловік Томаш Козловський повідомляє Юдиті Козловській, що йде від неї до іншої, молодшої, вагітної жінки. Юдита повинна почати своє життя заново. Це непросто, адже працюючи з популярним жіночим журналом, де вона відповідає на листи читачок, вона ніколи не заробляла великих грошей. Юдита та її п’ятнадцятирічна дочка Тося змушені покинути квартиру, яка належить її чоловікові. Юдита хоче переїхати до батьків, але дізнається, що вони також розлучаються. Юдита вирішує переїхати до Варшави, де починає будувати власний будинок.

Listy do M. (Листи до М.)

 • рік виходу на екрани: 2011 (є чергові 3 частини)
 • режисер: Мітя Окорн
 • в головних ролях: Рома Гонсьоровська, Мацей Штур, Пьотр Адамчик, Павел Малашинський, Томаш Каролак, Катажина Буякєвіч, Беата Тишкевич, Леонард Петрашак і Агнешка Дигант

Фільм оповідає про дива, що трапляються в житті головних героїв напередодні Різдва. Самотні закохуються, сироти знаходять батьків, мізантропи — друзів, самогубці починають нове життя, а циніки перетворюються на романтиків. Миколай — успішний діджей на радіо. На ефір до нього часто телефонують для того, щоб поділитися своїми проблемами. Миколай втішає і підтримує всіх, але тільки для себе втіхи не може знайти. Вже котрий рік

Миколай святкує Різдво в радіостудії, а його син Костек — вдома із магнітофоном, котрий налаштований на радіо татка. Цього разу до нього зателефонувала дівчина Доріс, яка поскаржилася на самотність. Він розповів цікаву історію про кохання. А потім зустрічає її на вулиці. І так кілька разів до того часу, аж поки Доріс випадково не потрапляє до нього додому, де Костек умовляє її лишитися відсвяткувати і дочекатися тата. (с) Вікіпедія

Serce nie sługa

 • рік виходу на екрани: 2018
 • режисер: Філіп Зилбер
 • в головних ролях: Рома Гончеровська, Павел Домагала, Поліна Галазка, Борис Шиц, Магдалена Ружчка, Кшиштоф Стельмашик

Філіп та Дарина – друзі з самого дитинства. Хлопець завжди користувався популярністю у дівчат і перетворився на справжнього гуляку, якого зовсім не турбувало майбутнє. Але одного разу, прокинувшись поряд із черговою незнайомкою, він раптом усвідомив, що хоче змін. Саме в цей момент герой вирішив нагадати Даші про їх давню домовленість. Колись вони вирішили, що у віці тридцяти років, якщо не матимуть серйозних стосунків з кимось іншим, одружаться, щоб виховувати дитину. Дівчина скептично поставилася до цієї ідеї, але все ж таки піддалася вмовлянням старого друга.

Podatek od miłości

 • рік виходу на екрани: 2018
 • режисер: Бартломєй Іґначюк
 • в головних ролях: Ґжегож Дамєцький, Олександра Доманська, Рома Ґонсіоровська

Маріан заробляє гроші надаючи жінкам послуги супутника. Представниці прекрасної половини людства насолоджуються його сеансами, за що щедро винагороджують. Одного разу через необережність чоловік встрягає в непорозуміння з податковою. Його фінансами займається амбітна, невблаганна і сувора інспекторка Клара, яка несподівано піддається чарам чоловіка.

Ось і все! Наша п’ятірка закінчилася, тож бажаю вам приємного перегляду. В коментарях напишіть свої враження від фільмів 😉 Або пропозиції романтичних комедий, які вам подобаються і їх варто переглянути.

Share Button
Share This