ONLINE ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Наша команда

Всім Привіт!

Мене звати Станіслава Троцюк.

Я керівник онлайн школи  польської мови Kanapka, викладач та перекладач з польської мови, автор онлайн курсів польської та др. навчальних програм Канапки.

Закінчила польську філологію в ЛНУ ім. І. Франка. Навчалась за обміном у Варшавському університеті. Мій досвід викладання польської налічує вже  8 років:

приватні уроки, вчитель у школі №44, на мовних курсах у центрах іноземних мов Львова “Linguist” та “You can”, у “Союзі поляків “Білий Орел””.

В Канапці я дбаю про те, щоб Вам було цікаво вчитися на наших курсах або індивідуально, готую матеріали для навчання, слідкую, щоб вони були зручні, виклад зрозумілий, а курс ефективний. Я створюю контент на сайт та відео ролики для YouTube, також проводжу вебінари з польської. Відколи в Канапці з’явилися інші викладачі, я піклуюся і про них. Ми спільно обговорюємо навчальні плани, розвиваємось професійно, щоб нашим учням було цікаво і легко з нами навчатися, розвиваємось особисто, щоб нам завжди було цікаво працювати =)

  Мене звати Надія і я допоможу Вам зробити мандрівку у світ польської мови цікавою, пізнавальною та безболісною. Уявіть собі процес вивчення мови так, що кожне заняття – свято, а вивчення нового матеріалу відбувається з посмішкою та легкістю.

  Я закінчила факультет польської філології в ПНУ ім. Василя Стефаника. За час навчання багато подорожувала Польщею, навчалась там і закохувалась у цю країну все більше і більше.

  Мій девіз – «Мова – це не тільки граматика та говоріння, це насамперед спосіб мислення, культура та істарія, а граматика – ще та розвага». І повірте – це не перебільшення!

  Якщо Ви готові почати подорож у світ польської мови, тоді я буду щаслива бачити Вас на наших заняттях та обіцяю бути надійним провідником.

  Побачимось на заняттях!

Мене звати Софія, я викладач та перекладач польської мови. Ступінь магістра філології здобула у Львівському національному університеті ім. І.Франка.

  Моя викладацька діяльність триває ще з 2018 року: спочатку я викладала польську для слухачів Університету Третього Віку, пізніше у мовній школі “Центр польської мови”, тепер навчаю у “Канапці”. Також беру участь у волонтерських акціях організованих Консульством Республіки Польща у Львові.

Не маю чарівної палички для легкого і швидкого вивчення польської 🙂 Однак, з величезним задоволенням допомагаю долати труднощі у вивченні мови, навчаю з емоційним комфортом, мотивую і підтримую. Впевнена, ми з вами спрацюємось і разом дійдемо до поставленої мети – вільне володіння польською мовою!

  Do zobaczenia na zajęciach 🙂

  Мене звати Ірина. Закінчила магістратуру за спеціальністю Польська філологія в університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

 З польською мовою я познайомилася у 2015 році, коли зацікавилась навчанням в Польщі, і з того часу я закохана у мову цієї країни і ділюся цією любов’ю з учнями.

 На заняттях враховую побажання студентів та власний досвід вивчення мови. А підтримка – невід’ємний елемент на моїх уроках,  бо знаю яким тернистим буває шлях.

  Якщо ви хочете переїхати в Польщу жити і працювати, мрієте навчатися в цій країні, плануєте вести бізнес чи наукову діяльність у співпраці з поляками – я з радістю допоможу Вам заговорити польською мовою, відполірувати її знання на потрібному рівні чи підготуватися до екзамену або співбесіди.

  До зустрічі на заняттях!

   Мене звати Маріяна. Я викладач та перекладач з польської мови, а також – психологічний консультант у методі позитивної психотерапії.

   Закінчила польську філологію у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника, проходила практику у Akademia Pomorska у м. Słupsk, а також навчалася на магістратурі у місті Rzeszów у Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

    До своїх найбільших досягнень зараховую переклад книги Аґнєшкі Троян-Яскот «Як стати Кимось», котра вийшла у видавництві «Талант».

 Залюбки допоможу Вам відкрити світ польської мови і культури. Люблю ділитися знаннями, а головне – вмію це робити цікаво і легко. Тож, якщо Ви маєте бажання / мрію / потребу говорити польською – я із задоволенням допоможу Вам у її реалізації.

  Чекаю Вас на своїх заняттях 😉

 

 

ОНЛАЙН ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ KANAPKA

Історія створення

Приємно, що заглянули до нас в гості 🙂
Давайте я розповім Вам історію Канапки – школи польської мови, яка почала свою діяльність в далекому 2015 році і досі тішить вас своїми здобутками!

Робота online зараз є моєю основною і єдиною, хоч і починалося все зовсім не в цьому руслі!
Як це було раніше?

Викладати я любила завжди, і не дивно, бо чому б не любити щось, що тобі добре вдається? Ще в школі мені подобалось пояснювати однокласникам теми, в яких я добре орієнтувалася. Це як їжа для мозку: шукати способи, щоб простими і зрозумілими словами, на вдалих прикладах розповісти те, що на перший погляд видається супер складним. Крім того я завжди вважала, що коли пояснюю щось іншим – в першу чергу вчуся сама 🙂

Тож ще в школі я хотіла бути вчителем, а оскільки найближча мені по духу була вчителька української мови – я хотіла стати філологом!
ЛНУ ім. І. Франка здавався мені тоді величним і недосяжним Гоґвортсом, куди можна потрапити лише через магічну стіну, якою стала для мене Мала Академія Наук. Не буду багато розповідати про вступ, лише скажу, що польську філологію я обрала з дуже банальних причин:

  • Це перспективно, оскільки Польща – наш близький сусід;
  • Це цікаво, бо польської я не знала взагалі, а вивчати щось зовсім нове завжди цікавіше,
  • Моя близька подруга теж вирішила поступати на польську філологію 🙂

У виборі я не помилилася! Я досі вважаю, що кафедра польської філології – найкраща на філологічному факультеті: там працюють молоді і кваліфіковані викладачі (зараз ще й кілька моїх одногрупниць), керівник кафедри – Алла Миколаївна – неймовірна жінка. Завдяки її наполегливості у студентів є безліч можливостей (навчання за обміном, поїздки на практику в Польщу тощо). А через її вимогливість університет випускає справді кваліфікованих і обізнаних полоністів.

Варшава, 2016 р.

Працювати я почала ще на 3 курсі (стала репетитором для добрих знайомих, яким необхідно було вивчити польську).

Пам’ятаю свої перші заняття, які ми проводили у кафешках, бо іншого місця для цього просто не було. Тоді важко було уявити, як це – проводити заняття через Skype. А тим більше – скільки можливостей для навчання дає Інтернет!
Тоді я використовувала лише свої нотатки і ксерокопії з книжок. Можна було потонути в тих ксерокопіях, якщо чесно. Сама ж бісилася, коли нам потрібно було ксерити купу всього на пари в університеті. Але іншого способу не було, як не було і такої книжки з польської мови, яка б вмістила все, що потрібно для навчання.

Коли я почала працювати на курсах польської – відбувалося те саме – ксерокопії. Мало того, що доводилось проводити по пів години біля ксерокса щодня, так ще й хитрюги учні постійно забували копії з домашнім завданням вдома. А з аудіо/відео матеріалами взагалі біда! В нас був один ноутбук на 4 кімнати, в яких одночасно працювали різні вчителі зі своїми учнями. І щоб показати на занятті фільм чи зробити вправу на слухання, доводилося чекати, поки комп’ютер звільниться, займати чергу і постійно носитися з ним, і в придачу – з колонками. Це забирало і час на занятті, і страшенно відволікало учнів!

Крім того, по закінченню універчитету я працювала у трьох!!! мовних центрах, і це було важко!

Осяяння

Словом ідея про онлайн-курс була для мене як ковток свіжого повітря.

Тільки подумати!
Все можна розмістити онлайн:

♦ повибирати найцікавішу і найпотрібнішу інформацію з підручників та моїх конспектів і зробити з цього навчальні презентації,
♦ записати пояснення до них на відео, щоб не повторювати сотню разів одне і те саме, а учні завжди зможуть переглядати відео, якщо щось забуватимуть.
♦ Можна нарешті сконцентруватися з учнями на розмовних заняттях і тільки шліфувати те, чого вони вже навчилися за моїми матеріалами!
 Домашні завдання? Нехай роблять їх у ворді – зараз весь світ найчастіше використовує клавіші для письма, тож так тільки краще для них, а мені перевіряти легше. До того ж, так я маю змогу перевірити всі домашні завдання всім учням!
Відео, аудіо матеріали – прошу, ось посилання: послухайте, перегляньте, виконайте завдання.

Цей план виглядав просто ідеально, хоч над створенням курсів довелось попітніти.

Але після втілення плану в життя мій світ перевернувся. Це не просто курси, це мої надбання, які я можу постійно вдосконалювати та використовувати навіть під час звичайних занять по скайпу, бо від останніх я ще не відмовилася. Це ті матеріали, з якими мені працювати зручно, а моїм учням цікаво! Це те, що не постаріє та не втратить своєї актуальності, бо я за цим пристально слідкую 🙂 І це ті можливості для навчання, які дає нам всім технічний прогрес! Ну і як тут не скористатися?

Був створений сайт, спершу як ресурс для курсів, згодом – як блог про польську мову! Завжди, коли знаходиться вільна хвилинка, я намагаюсь додавати на нього щось цікаве. Так з’явилися статті, тести, а в планах – короткі навчальні відео! А все тому, що мова – це не лише набір слів, які ми складаємо в речення! Це культура народу, велика і містка, і щоб справді добре вивчити мову, потрібно цікавитись і вивчати все, чого вона стосується: музика, кіно, література, традиції, свята тощо.

Іноді думаю про те, чи не втратила я нічого, коли вирішила почати свою справу? Та зараз я б ні за що не погодилась на роботу в мовній чи звичайній школі, навіть не через всі ті незручності, про які я згадала, а через всі ті переваги, які дає мені викладання онлайн, і ті результати, які я бачу в своїх учнів.

Що далі?

Я офіційно зареєструвала ПП і тепер моя kanapka.pl.ua  це не просто собі сайт про Польщу і польську мову, це справжня мовна школа.Чесно кажучи я зараз в такому захваті від того, що вийшло, що не розумію, чому інші викладачі не організують так свою роботу.

Коли я думаю про майбутнє освіти, то бачу його онлайн, не лише тому, що це зручно мені чи учням, тому що світ став мобільним: все рухається так швидко, люди подорожують сім’ями, переїжджають, змінюють школи дітям навіть в межах одного міста. А що, як не потрібно буде міняти школу, бо школа буде в ноутбуці? Але це тільки думки про майбутнє, хоч воно і не за горами! І я б хотіла не лише спостерігати за тим, як все змінюється, а долучитися до цих змін!

Саме тому наша школа польської мови така, якою Ви зараз її бачите 🙂 А допомагає мені в цьому супер-команда!

А яка Ваша історія? Що Вас привело до польської мови і мотивує її вивчати? Адже ця сторінка створена не лише, щоб Ви змогли прочитати щось про мене, а щоб я також могла дізнатися, для кого пишу свій блог 🙂

Share This