ONLINE ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Наша команда

Всім Привіт! Дякую, що заглянули до нас в гості 🙂

Мене звати Станіслава Троцюк. Я засновниця онлайн школи  польської мови Kanapka, викладач та перекладач з польської мови, автор та ідейна натхненниця навчальних програм Канапки.

Магістр польської філології ЛНУ ім. І. Франка, навчалась за обміном у Варшавському університеті, учасниця стипендійної програми ім. Лейна Кіркланда. Мій досвід викладання польської налічує вже більше 10 років, 8 з яких існує наша мовна школа.

В Канапці я дбаю про те, щоб Вам було цікаво вчитися на наших курсах або індивідуально, готую матеріали для навчання, слідкую, щоб вони були зручні, виклад зрозумілий, а курс ефективний. Я створюю контент на сайт та відео ролики для YouTube, також проводжу вебінари з польської. Піклуюся про наших викладачів: ми спільно обговорюємо навчальні плани, розвиваємось професійно, щоб нашим учням було цікаво і легко з нами навчатися, розвиваємось особисто, щоб нам завжди було цікаво працювати.

Та про Канапку піклуюсь не лише я, тож хочу Вам представити ще одну особливу для нас людину – нашого керівника Олександру. Саша дбає про те, що в нас все злагоджнно працювало і щоб вси були задоволені: наші учні – навчанням, а наші викладачі – співпрацею з нами та заняттями з учнями. Без перебільшення Саша стала міцним фундаментом на якому тримається та розвивається наша школа.

Мене звати Олександра, я керівник школи Канапка. Останні 4 роки розвиваю освітні проекти в різних тематиках, але особливо шаную мовні школи, бо для мене це ворота зовсім в інший світ культури і традицій.

Моє переконання, що основний прояв любові це турбота. А я відчуваю потребу турбуватися про наших студентів, щоб їм було цікаво навчатися, щоб в них були найкращі викладачі і польська мова стала їхнім надійним другом.

Турбуватися про викладачів, щоб вони працювали в комфортному середовищі і насолоджувалися роботою, турбуватися про нашого адміністратора, щоб в неї вирішувалися швидко всі її питання і, звісно, про нашу засновницю Станіславу, щоб її ніщо не відволікало від створення нових та вдосконалення існуючих курсів, зйомки роликів та іншого навчального контенту для наших глядачів.

Проекти розвиваються, коли на зміну хаотичності приходить система. Тому будуючи систему я допомагаю нашій школі ставати кращою, а студентам – отримувати більше задоволення і гарні результати у вивченні мови.

Адже наша школа це передусім про людей🧡

Наші викладачі

Катерина, викладач

Мене звати Катерина. Мені дуже подобається бути тою людиною, яка допомагає іншим побачити та закохатися в красу польської мови!

Польську мову я вивчала в ДНУ ім. Олеся Гончара, а потім не могла і уявити собі дня без практики. Належу до людей, які вічно вдосконалюють свої навички, вивчають щось нове, помиляються, але йдуть вперед. 

Людина має право на помилку! Тож на своїх заняттях намагаюся вселити учням віру в себе і забрати страх помилитися, та поєдную це з вивченням правильної польської вимови. 

Підчас праці з учнями я роблю акцент на практику, на структуру мови, щоб її опанування було легшим. 

Запрошую на заняття!

Софія, викладач

Мене звати Софія, я викладач та перекладач польської мови. Ступінь магістра філології здобула у Львівському національному університеті ім. І.Франка.

  Моя викладацька діяльність триває ще з 2018 року: спочатку я викладала польську для слухачів Університету Третього Віку, пізніше у мовній школі “Центр польської мови”, тепер навчаю у “Канапці”. Також беру участь у волонтерських акціях організованих Консульством Республіки Польща у Львові.

Не маю чарівної палички для легкого і швидкого вивчення польської 🙂 Однак, з величезним задоволенням допомагаю долати труднощі у вивченні мови, навчаю з емоційним комфортом, мотивую і підтримую. Впевнена, ми з вами спрацюємось і разом дійдемо до поставленої мети – вільне володіння польською мовою!

  Do zobaczenia na zajęciach 🙂

Віта, викладач

Cześć wszystkim!
Мене звати Віта і я навчу вас швидко розмовляти po polsku. Вивчення мови може бути легким та ефективним, і я зроблю все, щоб переконати вас в цьому 🙂 

Отримала ступінь бакалавра  в Хмельницькому Національному Університеті, де й зараз навчаюсь на магістратурі. Паралельно також отримую освіту в Люблінському католицькому університеті Яна Павла ІІ на спеціальності польська філологія.

Мій викладацький досвід налічує близько 4-ьох років роботи, сотні індивідуальних занять та десятки задоволених учнів. 

Прагну, щоб кожен мій учень закохався в польську мову так само як свого часу зробила це я. Тому на заняттях стараюсь знаходити індивідуальний підхід до кожного, впроваджувати нові цікаві методи навчання.

Zobaczymy się na zajęciach 🙂

Маріяна, викладач

Мене звати Маріяна. Я викладач та перекладач з польської мови, а також – психологічний консультант у методі позитивної психотерапії.

   Закінчила польську філологію у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника, проходила практику у Akademia Pomorska у м. Słupsk, а також навчалася на магістратурі у місті Rzeszów у Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

До своїх найбільших досягнень зараховую переклад книги Аґнєшкі Троян-Яскот «Як стати Кимось», котра вийшла у видавництві «Талант».

 Залюбки допоможу Вам відкрити світ польської мови і культури. Люблю ділитися знаннями, а головне – вмію це робити цікаво і легко. Тож, якщо Ви маєте бажання / мрію / потребу говорити польською – я із задоволенням допоможу Вам у її реалізації.

  Чекаю Вас на своїх заняттях 😉

 

 

Ірина, викладач

Witam!
Мене звати Ірина і я займаюся польською майже 6 років. Починала з вивчення на бакалавраті у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського і продовжую вчити мову самостійно щодня. Мій викладацький досвід складає два роки, останній рік я працювала як вчитель у ліцеї. Також займалася з дітками на курсах, тому добре пам’ятаю, які труднощі може викликати початковий етап вивчення мови. Я – вічна студентка, не боюся помилятися і тому на своїх заняттях роблю атмосферу пізнання через ігри, де головне правило – не здаватися і пробувати знову те, що не вдалося з першого разу. Буду рада допомогти всім охочим у вивченні мови.

До зустрічі на заняттях!

Василина, викладач

Всім привіт!
Мене звати Василина, викладач і перекладач польської мови. Я закінчила Львівський національний університет  імені Івана Франка. 

Мій досвід викладання вже 10 років.

Починала свою викладацьку діяльність ще навчаючись в університеті , займалася з дітками  та студентами, які планували виїзд до Польщі. Також у скарбничці моїх любих учнів кілька десятків успішних співбесід на Карту поляка та нострифікаційний іспит польської мови для медиків ✅

Я дуже люблю свою роботу, люблю викладати. На заняттях я прищеплю Вам любов до граматики польської мови та намагатимусь зробити їх легкими і цікавими. 

Czekam na zajęciach👋

Анна, викладач

Привіт усім! 

Мене звати Аня. Ступінь бакалавра за спеціальністю Польська філологія здобула у ЛНУ ім. І. Франка. Зараз теж продовжую там навчання, але вже на магістратурі і паралельно навчаюся у Люблінському католицькому університеті Яна Павла ІІ, напрямок – польська філологія, спеціалізація – глоттодидактика.

За час свого навчання я брала участь у різноманітних конкурсах, тренінгах, конференціях, а також інтенсивному літньому курсі польської мови та культури в Природничо-гуманітарному університеті у місті Седльце та проходила практику у Вроцлавському університеті. 

Моя викладацька діяльність налічує вже більше 3-ох років, протягом яких я викладала у загальноосвітній та приватній школах, готувала до вступу та співбесіди для отримання Карти поляка. Також часто беру участь у волонтерських акціях, які організовує Люблінський католицький університет.

Я обожнюю мову та культуру Польщі і хочу теж Вас з нею познайомити. Найкращий момент почати вивчати польську –  саме зараз. Обіцяю, що обов’язково допоможу подолати усі труднощі під час її вивчення, а сам процес буде захоплюючим, цікавим та веселим. Впевнена, що ми знайдемо спільну мову, якою буде польська і потоваришуємо.

Зустрінемося на заняттях!

Світлана, викладач

Привіт!
Я, Світлана. Викладач та перекладач польської мови.

Моє вивчення польської мови почалося під час літніх канікул, які я проводила у Польщі з раннього дитинства. Після школи я продовжила вивчати мову та культуру цієї країни у рідному місті Лева, закінчила ЛНУ ім. Івана Франка, кафедру польської мови та літератури.
Маю 5 років досвіду роботи у школі. Працюючи з підлітками, я зрозуміла, що люблю навчати та вивчати різні методи викладання.

Я з радістю допоможу Вам у вивченні мови. Методом спроб та помилок Ви навчитеся розмовляти польською без граматичних промахів.
Помилятися – це нормально 😉
Всі ми родом з дитинства, тому на своїх уроках я застосовую ігровий метод засвоєння знань.

ОНЛАЙН ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ KANAPKA

Історія створення

Давайте я розповім Вам історію Канапки – школи польської мови, яка почала свою діяльність в далекому 2015 році і досі тішить вас своїми здобутками!

Робота online зараз є моєю основною і єдиною, хоч і починалося все зовсім не в цьому руслі!
Як це було раніше?

Викладати я любила завжди, і не дивно, бо чому б не любити щось, що тобі добре вдається? Ще в школі мені подобалось пояснювати однокласникам теми, в яких я добре орієнтувалася. Це як їжа для мозку: шукати способи, щоб простими і зрозумілими словами, на вдалих прикладах розповісти те, що на перший погляд видається супер складним. Крім того я завжди вважала, що коли пояснюю щось іншим – в першу чергу вчуся сама 🙂

Тож ще в школі я хотіла бути вчителем, а оскільки найближча мені по духу була вчителька української мови – я хотіла стати філологом!
ЛНУ ім. І. Франка здавався мені тоді величним і недосяжним Гоґвортсом, куди можна потрапити лише через магічну стіну, якою стала для мене Мала Академія Наук. Не буду багато розповідати про вступ, лише скажу, що польську філологію я обрала з дуже банальних причин:

  • Це перспективно, оскільки Польща – наш близький сусід;
  • Це цікаво, бо польської я не знала взагалі, а вивчати щось зовсім нове завжди цікавіше,
  • Моя близька подруга теж вирішила поступати на польську філологію 🙂

У виборі я не помилилася! Я досі вважаю, що кафедра польської філології – найкраща на філологічному факультеті: там працюють молоді і кваліфіковані викладачі (зараз ще й кілька моїх одногрупниць), керівник кафедри – Алла Миколаївна – неймовірна жінка. Завдяки її наполегливості у студентів є безліч можливостей (навчання за обміном, поїздки на практику в Польщу тощо). А через її вимогливість університет випускає справді кваліфікованих і обізнаних полоністів.

Варшава, 2016 р.

Працювати я почала ще на 3 курсі (стала репетитором для добрих знайомих, яким необхідно було вивчити польську).

Пам’ятаю свої перші заняття, які ми проводили у кафешках, бо іншого місця для цього просто не було. Тоді важко було уявити, як це – проводити заняття через Skype. А тим більше – скільки можливостей для навчання дає Інтернет!
Тоді я використовувала лише свої нотатки і ксерокопії з книжок. Можна було потонути в тих ксерокопіях, якщо чесно. Сама ж бісилася, коли нам потрібно було ксерити купу всього на пари в університеті. Але іншого способу не було, як не було і такої книжки з польської мови, яка б вмістила все, що потрібно для навчання.

Коли я почала працювати на курсах польської – відбувалося те саме – ксерокопії. Мало того, що доводилось проводити по пів години біля ксерокса щодня, так ще й хитрюги учні постійно забували копії з домашнім завданням вдома. А з аудіо/відео матеріалами взагалі біда! В нас був один ноутбук на 4 кімнати, в яких одночасно працювали різні вчителі зі своїми учнями. І щоб показати на занятті фільм чи зробити вправу на слухання, доводилося чекати, поки комп’ютер звільниться, займати чергу і постійно носитися з ним, і в придачу – з колонками. Це забирало і час на занятті, і страшенно відволікало учнів!

Крім того, по закінченню універчитету я працювала у трьох!!! мовних центрах, і це було важко!

Осяяння

Словом ідея про онлайн-курс була для мене як ковток свіжого повітря.

Тільки подумати!
Все можна розмістити онлайн:

♦ повибирати найцікавішу і найпотрібнішу інформацію з підручників та моїх конспектів і зробити з цього навчальні презентації,
♦ записати пояснення до них на відео, щоб не повторювати сотню разів одне і те саме, а учні завжди зможуть переглядати відео, якщо щось забуватимуть.
♦ Можна нарешті сконцентруватися з учнями на розмовних заняттях і тільки шліфувати те, чого вони вже навчилися за моїми матеріалами!
 Домашні завдання? Нехай роблять їх у ворді – зараз весь світ найчастіше використовує клавіші для письма, тож так тільки краще для них, а мені перевіряти легше. До того ж, так я маю змогу перевірити всі домашні завдання всім учням!
Відео, аудіо матеріали – прошу, ось посилання: послухайте, перегляньте, виконайте завдання.

Цей план виглядав просто ідеально, хоч над створенням курсів довелось попітніти.

Але після втілення плану в життя мій світ перевернувся. Це не просто курси, це мої надбання, які я можу постійно вдосконалювати та використовувати навіть під час звичайних занять по скайпу, бо від останніх я ще не відмовилася. Це ті матеріали, з якими мені працювати зручно, а моїм учням цікаво! Це те, що не постаріє та не втратить своєї актуальності, бо я за цим пристально слідкую 🙂 І це ті можливості для навчання, які дає нам всім технічний прогрес! Ну і як тут не скористатися?

Був створений сайт, спершу як ресурс для курсів, згодом – як блог про польську мову! Завжди, коли знаходиться вільна хвилинка, я намагаюсь додавати на нього щось цікаве. Так з’явилися статті, тести, а в планах – короткі навчальні відео! А все тому, що мова – це не лише набір слів, які ми складаємо в речення! Це культура народу, велика і містка, і щоб справді добре вивчити мову, потрібно цікавитись і вивчати все, чого вона стосується: музика, кіно, література, традиції, свята тощо.

Іноді думаю про те, чи не втратила я нічого, коли вирішила почати свою справу? Та зараз я б ні за що не погодилась на роботу в мовній чи звичайній школі, навіть не через всі ті незручності, про які я згадала, а через всі ті переваги, які дає мені викладання онлайн, і ті результати, які я бачу в своїх учнів.

Що далі?

Я офіційно зареєструвала ПП і тепер моя kanapka.pl.ua  це не просто собі сайт про Польщу і польську мову, це справжня мовна школа.Чесно кажучи я зараз в такому захваті від того, що вийшло, що не розумію, чому інші викладачі не організують так свою роботу.

Коли я думаю про майбутнє освіти, то бачу його онлайн, не лише тому, що це зручно мені чи учням, тому що світ став мобільним: все рухається так швидко, люди подорожують сім’ями, переїжджають, змінюють школи дітям навіть в межах одного міста. А що, як не потрібно буде міняти школу, бо школа буде в ноутбуці? Але це тільки думки про майбутнє, хоч воно і не за горами! І я б хотіла не лише спостерігати за тим, як все змінюється, а долучитися до цих змін!

Саме тому наша школа польської мови така, якою Ви зараз її бачите 🙂 А допомагає мені в цьому супер-команда!

А яка Ваша історія? Що Вас привело до польської мови і мотивує її вивчати? Адже ця сторінка створена не лише, щоб Ви змогли прочитати щось про мене, а щоб я також могла дізнатися, для кого пишу свій блог 🙂

Share This