ONLINE ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Наша команда

  Всім Привіт!

Мене звати Станіслава Троцюк.

Я керівник онлайн школи  польської мови Kanapka, викладач та перекладач з польсь- кої мови, автор онла- йн курсів польської та др. навчальних прог- рам Канапки.

Закінчила польську філологію в ЛНУ ім. І. Франка. Навчалась за обміном у Варшавсь- кому університеті. Мій досвід викладання по- льської налічує вже  8 років:

приватні уроки, вчитель у школі №44, на мовних курсах у центрах іноземних мов Львова “Linguist” та “You can”, у “Союзі поляків “Білий Орел””.

В Канапці я дбаю про те, щоб Вам було цікаво вчитися на наших курсах або індивідуально, готую всі матеріали для навчання, слідкую, щоб вони були зручні, виклад зрозумілий, а курс ефективний. Я створюю контент на сайт та відео ролики для YouTube, також проводжу вебінари з польської.

Привіт, мене звати Надія і я допоможу Вам зробити мандрівку у світ польської мови цікавою, пізнавальною та безболісною. Заняття – свято, а вивчення нового матеріалу відбувається з посмішкою та легкістю.

Я закінчила факультет польської філології в ПНУ ім. Василя Стефаника. За час навчання багато подорожувала Польщею, навчалась там і закохувалась у цю країну все більше і більше. Мій девіз – «Мова – це не тільки граматика та говоріння, це насамперед спосіб мислення, культура та істарія, а граматика – ще та розвага». Якщо Ви готові почати подорож у світ польської мови, тоді я буду щаслива бачити Вас на наших заняттях та обіцяю бути надійним провідником. До зустрічі!

Привіт! Мене звати Софія Гнідець, я викладач та перекладач польської мови. Ступінь магістра філології здобула у Львівському національному університеті ім. І.Франка.
Моя викладацька діяльність триває вже майже 5 років: спочатку я викладала польську для слухачів Університету Третього Віку, пізніше у мовний школі «Центр польської мови», тепер навчаю у Канапці. Також беру участь у волонтерських акціях організованих Консульством Республіки Польща у Львові.

Не маю чарівної палички для легкого і швидкого вивчення польськоїsmile Однак, з величезним задоволенням допомагаю долати труднощі у вивченні мови, навчаю з емоційним комфортом, мотивую і підтримую.

Do zobaczenia na zajęciachsmile

Привіт! Я – Ірина Ковальська.Закінчила магістратуру за спеціальністю Польська філологія в університеті Марії Кюрі-Склодовської у м. Люблін.

З польською мовою я познайомилася у 2015 році, коли зацікавилась навчанням в Польщі, а вже через рік поринула у польську культуру, завдяки волонтерській програмі від AIESEC. З того часу я закохана у мову цієї країни і вже більше року ділюся тією любов’ю зі своїми учнями.

На заняттях враховую побажання студентів та власний досвід вивчення мови. А підтримка – невід’ємний елемент на моїх уроках,  бо знаю яким тернистим буває шлях.

Якщо ви мрієте навчатися в польському університеті, я з радістю допоможу вам підготуватися до екзамену чи співбесіди. Знаєте мову, але боїтеся заговорити? Давайте подолаємо мовний бар’єр разом.

Вітаю! Мене звати Маріяна Пушкарук. Я викладач та перекладач з польської мови, а також – психологічний консультант у методі позитивної психотерапії.
Закінчила польську філологію у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника, проходила практику у Akademia Pomorska у м. Słupsk, а також навчалася на магістратурі у місті Rzeszów у Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.
Недавно я переклала книгу Аґнєшкі Троян-Яскот «Як стати Кимось», котра вийшла у видавництві «Талант».
Буду щаслива відкривати перед Вами світ польської мови і культури. Мені подобається ділитися знаннями, а головне – я вмію це робити цікаво і легко.
Тож, якщо Ви маєте бажання / мрію / потребу говорити польською – я із задоволенням допоможу Вам у її реалізації. На своїх заняттях великий акцент роблю саме на розвиток розмовних вмінь, але орієнтуюся, в першу чергу на Ваш особистий запит.
Чекаю Вас на своїх заняттях 😉

 

 

ОНЛАЙН ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ KANAPKA

Історія створення

Привіт!
Приємно, що заглянули до мене в гості 🙂
Давайте познайомимось!

Мене звати Станіслава Троцюк. І те, чому я присвячую більшість свого робочого часу – це допомога людям у вивченні польської мови. Окрім того велику частину в моєму професійному житті займають теж переклади, але їх я сприймаю більше як медитацію.

Якщо коротко описати мою діяльність, то я автор україномовного сайту для вивчення польської мови kanapka.pl.ua та розробник online курсів польської мови “Po polsku od zera” та інших. Разом з тим веду сторіночку у Facebook та Instagram. Також веду відеоблог про польську мову на YouTube

Робота online зараз є моєю основною і єдиною, хоч і починалося все зовсім не в цьому руслі!
Але давайте я розповім все з початку.

Викладати я любила завжди, і не дивно, бо чому б не любити щось, що тобі добре вдається? Ще в школі мені подобалось пояснювати однокласникам теми, в яких я добре орієнтувалася. Це як їжа для мозку: шукати способи, щоб простими і зрозумілими словами, на вдалих прикладах розповісти те, що на перший погляд видається супер складним. Крім того я завжди вважала, що коли пояснюю щось іншим – в першу чергу вчуся сама 🙂

Тож ще в школі я хотіла бути вчителем, а оскільки найближча мені по духу була вчителька української мови – я хотіла стати філологом!
ЛНУ ім. І. Франка здавався мені тоді величним і недосяжним Гоґвортсом, куди можна потрапити лише через магічну стіну, якою стала для мене Мала Академія Наук. Не буду багато розповідати про вступ, лише скажу, що польську філологію я обрала з дуже банальних причин:

  • Це перспективно, оскільки Польща – наш близький сусід;
  • Це цікаво, бо польської я не знала взагалі, а вивчати щось зовсім нове завжди цікавіше,
  • Моя близька подруга теж вирішила поступати на польську філологію 🙂

У виборі я не помилилася! Я досі вважаю, що кафедра польської філології – найкраща на філологічному факультеті: там працюють молоді і кваліфіковані викладачі (зараз ще й кілька моїх одногрупниць), керівник кафедри – Алла Миколаївна – неймовірна жінка. Завдяки її наполегливості у студентів є безліч можливостей (навчання за обміном, поїздки на практику в Польщу тощо). А через її вимогливість університет випускає справді кваліфікованих і обізнаних полоністів.

Варшава, 2016 р.
Працювати я почала ще на 3 курсі (стала репетитором для добрих знайомих, яким необхідно було вивчити польську).

Пам’ятаю свої перші заняття, які ми проводили у кафешках, бо іншого місця для цього просто не було. Тоді важко було уявити, як це – проводити заняття через Skype. А тим більше – скільки можливостей для навчання дає Інтернет!
Тоді я використовувала лише свої нотатки і ксерокопії з книжок. Можна було потонути в тих ксерокопіях, якщо чесно. Сама ж бісилася, коли нам потрібно було ксерити купу всього на пари в університеті. Але іншого способу не було, як не було і такої книжки з польської мови, яка б вмістила все, що потрібно для навчання.

Коли я почала працювати на курсах польської – відбувалося те саме – ксерокопії. Мало того, що доводилось проводити по пів години біля ксерокса щодня, так ще й хитрюги учні постійно забували копії з домашнім завданням вдома. А з аудіо/відео матеріалами взагалі біда! В нас був один ноутбук на 4 кімнати, в яких одночасно працювали різні вчителі зі своїми учнями. І щоб показати на занятті фільм чи зробити вправу на слухання, доводилося чекати, поки комп’ютер звільниться, займати чергу і постійно носитися з ним, і в придачу – з колонками. Це забирало і час на занятті, і страшенно відволікало учнів!

Крім того, по закінченню універчитету я працювала у трьох!!! мовних центрах, і це було важко!

Осяяння

Словом ідея про онлайн-курс була для мене як ковток свіжого повітря.

Тільки подумати!
Все можна розмістити онлайн:

♦ повибирати найцікавішу і найпотрібнішу інформацію з підручників та моїх конспектів і зробити з цього навчальні презентації,
♦ записати пояснення до них на відео, щоб не повторювати сотню разів одне і те саме, а учні завжди зможуть переглядати відео, якщо щось забуватимуть.
♦ Можна нарешті сконцентруватися з учнями на розмовних заняттях і тільки шліфувати те, чого вони вже навчилися за моїми матеріалами!
 Домашні завдання? Нехай роблять їх у ворді – зараз весь світ найчастіше використовує клавіші для письма, тож так тільки краще для них, а мені перевіряти легше. До того ж, так я маю змогу перевірити всі домашні завдання всім учням!
Відео, аудіо матеріали – прошу, ось посилання: послухайте, перегляньте, виконайте завдання.

Цей план виглядав просто ідеально, хоч над створенням курсів довелось попітніти.

Але після втілення плану в життя мій світ перевернувся. Це не просто курси, це мої надбання, які я можу постійно вдосконалювати та використовувати навіть під час звичайних занять по скайпу, бо від останніх я ще не відмовилася. Це ті матеріали, з якими мені працювати зручно, а моїм учням цікаво! Це те, що не постаріє та не втратить своєї актуальності, бо я за цим пристально слідкую 🙂 І це ті можливості для навчання, які дає нам всім технічний прогрес! Ну і як тут не скористатися?

Був створений сайт, спершу як ресурс для курсів, згодом – як блог про польську мову! Завжди, коли знаходиться вільна хвилинка, я намагаюсь додавати на нього щось цікаве. Так з’явилися статті, тести, а в планах – короткі навчальні відео! А все тому, що мова – це не лише набір слів, які ми складаємо в речення! Це культура народу, велика і містка, і щоб справді добре вивчити мову, потрібно цікавитись і вивчати все, чого вона стосується: музика, кіно, література, традиції, свята тощо.

Іноді думаю про те, чи не втратила я нічого, коли вирішила почати свою справу? Та зараз я б ні за що не погодилась на роботу в мовній чи звичайній школі, навіть не через всі ті незручності, про які я згадала, а через всі ті переваги, які дає мені викладання онлайн, і ті результати, які я бачу в своїх учнів.

Що далі?

Я офіційно зареєструвала ПП і тепер моя kanapka.pl.ua  це не просто собі сайт про Польщу і польську мову, це справжня мовна школа.
Чесно кажучи я зараз в такому захваті від того, що вийшло, що не розумію, чому інші викладачі не організують так свою роботу.

Коли я думаю про майбутнє освіти, то бачу його онлайн, не лише тому, що це зручно мені чи учням, тому що світ став мобільним: все рухається так швидко, люди подорожують сім’ями, переїжджають, змінюють школи дітям навіть в межах одного міста. А що, як не потрібно буде міняти школу, бо школа буде в ноутбуці? Але це тільки думки про майбутнє, хоч воно і не за горами! І я б хотіла не лише спостерігати за тим, як все змінюється, а долучитися до цих змін!

Саме тому моя школа польської мови така, якою Ви зараз її бачите 🙂 А допомагає мені в цьому супер-команда!

А яка Ваша історія? Що Вас привело до польської мови і мотивує її вивчати? Адже ця сторінка створена не лише, щоб Ви змогли прочитати щось про мене, а щоб я також могла дізнатися, для кого пишу свій блог 🙂

Share This