ONLINE ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Наша команда

Всім Привіт! Дякую, що заглянули до нас в гості 🙂

Мене звати Станіслава Троцюк. Я засновниця онлайн школи  польської мови Kanapka, викладач та перекладач з польської мови, автор та ідейна натхненниця навчальних програм Канапки.

Магістр польської філології ЛНУ ім. І. Франка, навчалась за обміном у Варшавському університеті, учасниця стипендійної програми ім. Лейна Кіркланда. Мій досвід викладання польської налічує вже більше 10 років, 8 з яких існує наша мовна школа.

В Канапці я дбаю про те, щоб Вам було цікаво вчитися на наших курсах або індивідуально, готую матеріали для навчання, слідкую, щоб вони були зручні, виклад зрозумілий, а курс ефективний. Я створюю контент на сайт та відео ролики для YouTube, також проводжу вебінари з польської. Піклуюся про наших викладачів: ми спільно обговорюємо навчальні плани, розвиваємось професійно, щоб нашим учням було цікаво і легко з нами навчатися, розвиваємось особисто, щоб нам завжди було цікаво працювати.

Та про Канапку піклуюсь не лише я, тож хочу Вам представити ще одну особливу для нас людину – нашого керівника Олександру. Саша дбає про те, що в нас все злагоджнно працювало і щоб вси були задоволені: наші учні – навчанням, а наші викладачі – співпрацею з нами та заняттями з учнями. Без перебільшення Саша стала міцним фундаментом на якому тримається та розвивається наша школа.

Мене звати Олександра, я керівник школи Канапка. Останні 4 роки розвиваю освітні проекти в різних тематиках, але особливо шаную мовні школи, бо для мене це ворота зовсім в інший світ культури і традицій.

Моє переконання, що основний прояв любові це турбота. А я відчуваю потребу турбуватися про наших студентів, щоб їм було цікаво навчатися, щоб в них були найкращі викладачі і польська мова стала їхнім надійним другом.

Турбуватися про викладачів, щоб вони працювали в комфортному середовищі і насолоджувалися роботою, турбуватися про нашого адміністратора, щоб в неї вирішувалися швидко всі її питання і, звісно, про нашу засновницю Станіславу, щоб її ніщо не відволікало від створення нових та вдосконалення існуючих курсів, зйомки роликів та іншого навчального контенту для наших глядачів.

Проекти розвиваються, коли на зміну хаотичності приходить система. Тому будуючи систему я допомагаю нашій школі ставати кращою, а студентам – отримувати більше задоволення і гарні результати у вивченні мови.

Адже наша школа це передусім про людей🧡

ОНЛАЙН ШКОЛА ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ KANAPKA

Історія створення

Давайте я розповім Вам історію Канапки – школи польської мови, яка почала свою діяльність в далекому 2015 році і досі тішить вас своїми здобутками!

Робота online зараз є моєю основною і єдиною, хоч і починалося все зовсім не в цьому руслі!
Як це було раніше?

Викладати я любила завжди, і не дивно, бо чому б не любити щось, що тобі добре вдається? Ще в школі мені подобалось пояснювати однокласникам теми, в яких я добре орієнтувалася. Це як їжа для мозку: шукати способи, щоб простими і зрозумілими словами, на вдалих прикладах розповісти те, що на перший погляд видається супер складним. Крім того я завжди вважала, що коли пояснюю щось іншим – в першу чергу вчуся сама 🙂

Тож ще в школі я хотіла бути вчителем, а оскільки найближча мені по духу була вчителька української мови – я хотіла стати філологом!
ЛНУ ім. І. Франка здавався мені тоді величним і недосяжним Гоґвортсом, куди можна потрапити лише через магічну стіну, якою стала для мене Мала Академія Наук. Не буду багато розповідати про вступ, лише скажу, що польську філологію я обрала з дуже банальних причин:

  • Це перспективно, оскільки Польща – наш близький сусід;
  • Це цікаво, бо польської я не знала взагалі, а вивчати щось зовсім нове завжди цікавіше,
  • Моя близька подруга теж вирішила поступати на польську філологію 🙂

У виборі я не помилилася! Я досі вважаю, що кафедра польської філології – найкраща на філологічному факультеті: там працюють молоді і кваліфіковані викладачі (зараз ще й кілька моїх одногрупниць), керівник кафедри – Алла Миколаївна – неймовірна жінка. Завдяки її наполегливості у студентів є безліч можливостей (навчання за обміном, поїздки на практику в Польщу тощо). А через її вимогливість університет випускає справді кваліфікованих і обізнаних полоністів.

Варшава, 2016 р.

Працювати я почала ще на 3 курсі (стала репетитором для добрих знайомих, яким необхідно було вивчити польську).

Пам’ятаю свої перші заняття, які ми проводили у кафешках, бо іншого місця для цього просто не було. Тоді важко було уявити, як це – проводити заняття через Skype. А тим більше – скільки можливостей для навчання дає Інтернет!
Тоді я використовувала лише свої нотатки і ксерокопії з книжок. Можна було потонути в тих ксерокопіях, якщо чесно. Сама ж бісилася, коли нам потрібно було ксерити купу всього на пари в університеті. Але іншого способу не було, як не було і такої книжки з польської мови, яка б вмістила все, що потрібно для навчання.

Коли я почала працювати на курсах польської – відбувалося те саме – ксерокопії. Мало того, що доводилось проводити по пів години біля ксерокса щодня, так ще й хитрюги учні постійно забували копії з домашнім завданням вдома. А з аудіо/відео матеріалами взагалі біда! В нас був один ноутбук на 4 кімнати, в яких одночасно працювали різні вчителі зі своїми учнями. І щоб показати на занятті фільм чи зробити вправу на слухання, доводилося чекати, поки комп’ютер звільниться, займати чергу і постійно носитися з ним, і в придачу – з колонками. Це забирало і час на занятті, і страшенно відволікало учнів!

Крім того, по закінченню універчитету я працювала у трьох!!! мовних центрах, і це було важко!

Осяяння

Словом ідея про онлайн-курс була для мене як ковток свіжого повітря.

Тільки подумати!
Все можна розмістити онлайн:

♦ повибирати найцікавішу і найпотрібнішу інформацію з підручників та моїх конспектів і зробити з цього навчальні презентації,
♦ записати пояснення до них на відео, щоб не повторювати сотню разів одне і те саме, а учні завжди зможуть переглядати відео, якщо щось забуватимуть.
♦ Можна нарешті сконцентруватися з учнями на розмовних заняттях і тільки шліфувати те, чого вони вже навчилися за моїми матеріалами!
 Домашні завдання? Нехай роблять їх у ворді – зараз весь світ найчастіше використовує клавіші для письма, тож так тільки краще для них, а мені перевіряти легше. До того ж, так я маю змогу перевірити всі домашні завдання всім учням!
Відео, аудіо матеріали – прошу, ось посилання: послухайте, перегляньте, виконайте завдання.

Цей план виглядав просто ідеально, хоч над створенням курсів довелось попітніти.

Але після втілення плану в життя мій світ перевернувся. Це не просто курси, це мої надбання, які я можу постійно вдосконалювати та використовувати навіть під час звичайних занять по скайпу, бо від останніх я ще не відмовилася. Це ті матеріали, з якими мені працювати зручно, а моїм учням цікаво! Це те, що не постаріє та не втратить своєї актуальності, бо я за цим пристально слідкую 🙂 І це ті можливості для навчання, які дає нам всім технічний прогрес! Ну і як тут не скористатися?

Був створений сайт, спершу як ресурс для курсів, згодом – як блог про польську мову! Завжди, коли знаходиться вільна хвилинка, я намагаюсь додавати на нього щось цікаве. Так з’явилися статті, тести, а в планах – короткі навчальні відео! А все тому, що мова – це не лише набір слів, які ми складаємо в речення! Це культура народу, велика і містка, і щоб справді добре вивчити мову, потрібно цікавитись і вивчати все, чого вона стосується: музика, кіно, література, традиції, свята тощо.

Іноді думаю про те, чи не втратила я нічого, коли вирішила почати свою справу? Та зараз я б ні за що не погодилась на роботу в мовній чи звичайній школі, навіть не через всі ті незручності, про які я згадала, а через всі ті переваги, які дає мені викладання онлайн, і ті результати, які я бачу в своїх учнів.

Що далі?

Я офіційно зареєструвала ПП і тепер моя kanapka.pl.ua  це не просто собі сайт про Польщу і польську мову, це справжня мовна школа.Чесно кажучи я зараз в такому захваті від того, що вийшло, що не розумію, чому інші викладачі не організують так свою роботу.

Коли я думаю про майбутнє освіти, то бачу його онлайн, не лише тому, що це зручно мені чи учням, тому що світ став мобільним: все рухається так швидко, люди подорожують сім’ями, переїжджають, змінюють школи дітям навіть в межах одного міста. А що, як не потрібно буде міняти школу, бо школа буде в ноутбуці? Але це тільки думки про майбутнє, хоч воно і не за горами! І я б хотіла не лише спостерігати за тим, як все змінюється, а долучитися до цих змін!

Саме тому наша школа польської мови така, якою Ви зараз її бачите 🙂 А допомагає мені в цьому супер-команда!

А яка Ваша історія? Що Вас привело до польської мови і мотивує її вивчати? Адже ця сторінка створена не лише, щоб Ви змогли прочитати щось про мене, а щоб я також могла дізнатися, для кого пишу свій блог 🙂

Share This